ADSL اینترنت پر سرعت

واژه ADSL یا (Asymmetric Digital Subscriber Line) (ای دی اس ال)معرف نوعی ارتباط اینترنتی پرسرعت است که امکان استفاده هم زمان از اینترنت و تلفن را فراهم می‌کند. روزانه هزاران نفر در جهان به استفاده از این فنآوری روی آورده و آن را جایگزین سایر روش‌های ارتباطی می‌سازند.

اینترنت ADSL یا همان اینترنت پرسرعت ADSL یا ADSL+2 امکان کارآمدی است که کاربران خانگی و تجاری را قادر می‌سازد تنها با استفاده از یک خط تلفن، کامپیوتر و مودم ADSL+2، بتوانند بدون مشغول کردن خط تلفن، به صورت دایم و به اینترنت پرسرعت ارتباط یابند.

این روش ارتباطی با وجود اینکه برای اتصال به اینترنت از سیم تلفن استفاده می‌کند، خاطر ویژگی‌های فنی خاص خود، هرگز تلفن را اشغال نکرده و استفاده همزمان از اینترنت و تلفن را برای کاربر امکان پذیر می‌سازد. سرعت بالا (تا ۲۵۰ برابر ارتباط Dial-up )، عدم نیاز به سیم کشی مجدد و اتصال ۲۴ ساعته به اینترنت از سایر ویژگی‌های این روش ارتباطی است.

ویژگی‌های فنی

با توجه به اینکه منطق فنی انتقال داده‌ها درارتباط Dial-up بر تبدیل اطلاعات به بسته‌های صوتی و انتقال آن به روش Analog استوار است، امکان استفاده همزمان از اینترنت و تلفن مقدور نخواهد بود، زیرا انتقال داده‌ها تلفن را اشغال کرده و دیگر مجالی برای انتقال بسته‌های صوتی باقی نخواهد گذاشت. اما در ارتباط ADSL از آنجایی که داده‌ها درقالب بسته‌های اطلاعاتی و به صورت Digital انتقال می‌یابند، مانعی در استفاده همزمان از تلفن و اینترنت وجود نخواهد داشت. به عبارت دیگر "استفاده از اینترنت تلفن را اشغال نخواهد کرد". از طرف دیگر ساختار Digital انتقال داده‌ها و استفاده بیشتر از فضای فرکانسی سیم مسی رابط، باعث افزایش سرعت ارتباط و به تبع آن، ارتقای کیفیت اتصال به دنیایی نو خواهد گردید. از ویژگی‌های مهم خدمات ADSL می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مودم Zyxel

جستجوی مناطق تحت پوشش

لیست تعرفه خدمات ADSL

جهت مشاهده لیست تعرفه خدمات سرویسهای معمولی و ویژه داتک میتوانید به صفحه سفارش مراجعه نمایید.

هزینه ترافیک اضافه  ADSL+2   رهام داتک
حجم ترافیک هزینه هر 1GB به تومان
از ۱ گیگابایت تا ۳ گیگابایت ۳۰۰۰
از ۴ گیگابایت تا ۱۰ گیگابایت ۲۲۰۰
از ۱۱ گیگابایت تا ۳۰ گیگابایت ۱۸۰۰
۳۱ گیگا بایت به بالا ۱۵۰۰

توضیحات

توجه شود مبلغ حجم ها به صورت پلکانی محاسبه می شود. به عنوان مثال برای خرید 12 گیگا بایت حجم، 3 گیگابایت اول با قیمت هر گیگا بایت ۳۰۰۰ تومان، 7 گیگابایت دوم با قیمت هر گیگابایت ۲۲۰۰ تومان و 2 گیگابایت باقیمانده با قیمت هر گیگابایت حجم ۱۸۰۰ تومان محاسبه می شود.

 • کلیه قیمت ها به تومان می باشد.
 • به مبلغ شارژ ماهیانه، معادل 9٪ مالیات برارزش افزوده و عوارض شهرداری اضافه می شود.
 • هزینه راه اندازی به صورت حضوری مبلغ ۱۵۰۰۰ تومان می باشد که در صورت در خواست مشترک، در فاکتور لحاظ می گردد.
 • هزینه دایری و تخلیه خط، مبلغ ۵۰۰۰ تومان می باشد که به هزینه سرویس مشترک اضافه می گردد.
 • مراکز دانشگاهی، آموزشی، تحقیقاتی، شرکت های صنعتی، کتابخانه های عمومی و فرهنگسراها محدودیتی برای دسترسی به سرویس های پرسرعت ندارند.
 • ترافیک سرویس های ADSL +2 حجمی از ساعت ۲:۰۰ تا ۶:۰۰ بامداد شامل ۹۰٪ و از ساعت ۶:۰۰ تا ۸:۰۰ صبح شامل ۷۵٪ تخفیف می باشد.

لازم به ذکر است کلیه سرویس ها بر اساس کیفیت خط و نویز روی خط مشترکین و در شهرهای خاص، بسته به امکانات مخابراتی و خط مشترک ارائه می‌گردد. بی تردید داتک مسئولیتی در قبال پایین بودن کیفیت خط مشترک و عدم توان استفاده از سرویس‌های ذکر شده را به عهده ندارد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با بخش فروش شرکت داتک به شماره۸۱۶۸۱ تماس حاصل فرمایید. ساعات کاری بخش فروش داتک شنبه تا چهارشنبه از ۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰ و پنج شنبه ها از ۸:۰۰ تا ۱۶:۴۵ میباشد.

محاسبه تعرفه خدمات

نحوه محاسبه تعرفه ها مبتنی بر دو بخش هزینه برقراری و نگهداری پهنای باند و نیز هزینه حجم برای آن دوره است. شیوه محاسبه تعرفه خدمات اینترنت پرسرعت ADSL2+ داتک بر اساس مصوبه شماره ۱ جلسه شماره ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات اجرایی شده است. شایان گفتن است که قیمت های یاد شده بالاترین سطح تعیین شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است و شرکت داتک به فراخور سیاست های خود، ممکن است قیمت های پایین تری برای برخی از سرویس ها تعیین کرده باشد. چنانچه میخواهید از سقف تعرفه های اصلی (تعرفه های ابلاغی از سمت سازمان) برای هر سرویس اطلاع حاصل نمایید، علاوه بر مراجعه به متن مصوبه میتوانید از نرم افزارهای زیر نیز استفاده کنید:

نرم افزار محاسبه تعرفه سرویس اندروید
نرم افزار محاسبه حجم برای ADSL

 • Cinque Terre
 • اطلاعات بیشتر درباره ADSL
 • واژه ADSL معرف نوعی ارتباط پرسرعت اینترنتی بر روی خطوط تلفن ثابت است که امکان استفاده همزمان از اینترنت و تلفن را فراهم می کند.
 • Cinque Terre
 • راهنما و پرسش و پاسخ
 • این امکان فراهم آمده است تا علاوه بربهره گیری از پاسخگویی شبانی روزی کارشناسان مجموعه پشتیبانی، از مجموعه فایل های راهنما در این قسمت استفاده کنید.