سامانه همراه (USSD) داتک

با راه اندازی سامانه USSD، شرکت داتک به دنبال سهولت هر چه بیشتر مشترکین ADSL (ای دی اس ال) در خدمات تمدید و خرید حجم است.

از مزایای USSD، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در USSD نیازی به نصب نرم‌افزار و انجام تنظیمات خاص وجود ندارد. تنها کافی ‌است برای اخذ خدمات، کد دستوری مورد نظر (*720*81681#) شماره‌گیری شده و بدون نیاز به اینترنت استفاده شود.
  • در USSD برخلاف SMS اطلاعات ارسالی نظیر شماره کارت و رمز عبور ذخیره نمی‌شوند و این روال موجب افزایش ضریب امنیت شده است.
  • استفاده از خدمات USSD هزینه بر نیست.
  • با هرگوشی تلفن همراه که از USSD پشتیبانی می نماید می توانید از این خدمات بهره ببرید. لازم به ذکر است که اکثر گوشی های همراه امکان پشتیبانی از خدمات USSD را دارا می باشند.

مراحل استفاده از USSD رهام داتک

۱

با گوشی خود شماره *720*81681# را شماره گیری نمایید.

۲

پس از چند لحظه پنجره ای مانند شکل ظاهر می شود که ورود شما را به سامانه USSD داتک اعلام می نماید در کادر مربوطه کد اشتراک خود را وارد نمایید و کلید call یا send را بزنید.

۳

در صورت درست بودن کد اشتراک لیست سرویس یا سرویس های اینترنت پرسرعت ADSL (ای دی اس ال) به شما نمایش داده شده و شما با ارسال شماره آن سرویس را انتخاب می نمایید و کلید call یا send را بزنید. (در صورت داشتن یک سرویس عدد یک را ارسال نمایید.)

۴

با ارسال شماره سرویس مورد نظر لیستی از عملکرد ها برای آن سرویس مشخص می شود. معمولا گزینه های تمدید و خرید حجم جزو آن می باشند. شماره گزینه مورد نظر را وارد نمایید

لازم به یادآوری است در صورتی که حجم سرویس و یا اعتبار زمانی شما به اتمام رسیده باشد، امکان "تمدید موقت" برای شما وجود خواهد داشت.

۵

اگر گزینه مربوط به تمدید (شماره 1 ) را انتخاب کرده باشید گزینه های مربوط به تمدید به شما نشان داده می شود. (مانند شکل) شماره گزینه دلخواه را وارد کنید.

۶

اگر گزینه انتخابی شما خرید حجم باشد مقدار حجمی که قصد خرید آن را دارید پرسیده می شود. مقدار حجم را وارد نمایید: مثلا عدد ۲ به عنوان ۲گیگابایت حجم درخواستی.

۷

بعد از انتخاب گزینه های مرحله قبل صورتحساب اولیه برای شما ارسال شده و با انتخاب کلید 1 آن را تایید کنید.

۸

سپس شماره کارت بانکی از شما خواسته می شود و در صورتی که قبلا از این سامانه بهره برده باشید 4 شماره آخر کارت های قبلی به شما نشان داده شده و با انتخاب شماره آن کارت می توانید از همان شماره کارت استفاده نمایید و یا با زدن شماره 0 شماره کارت جدید را وارد نمایید سپس کلید call یا send را بزنید.

۹

در صورت انتخاب گزینه 0 سامانه USSD داتک از شما می خواهد تا شماره کارت خود را بدون فاصله و بصورت تماما عددی وارد نمایید. پس از وارد نمودن کلید Send یا call را بزنید. در صورت انتخاب دیگر گزینه ها این مرحله به شما نشان داده نخواهد شد.

۱۰

در این مرحله شماره رمز دوم کارت بانکی از شما خواسته می شود. شماره رمز خود را وارد کرده و کلید Send یا call را بزنید.

۱۱

سامانه با نمایش دوباره صورت حساب مبلغ قابل پرداخت ازشما می خواهد با ارسال عدد 1 پرداخت را تایید نموده و و کلید call یا send را بزنید.