اطلاعات بیشتر درباره اینترنت بی‌سیم اسکای فایبرSkyFiber

سالها تجربه موفق تکنولوژی ATM در شبکه‌های مختلف مخابراتی و تکیه داشتن صدها شرکت معظم ارائه خدمات اینترنت پرسرعت مانند ADSL در سطح جهانی بر این تکنولوژی، شرکت‌های سازنده را بر آن داشت تا تمهیدات لازم را برای استاندارد کردن نوع بی‌سیم تجهیزات ATM را فراهم آورند. بطوریکه امروزه Wireless ATM یکی از مهمترین و پر طرفدارترین روش‌های برقراری ارتباطات بی‌سیم پرسرعت محسوب می‌شود و یکی از مهمترین عوامل پیشرفت تکنولوژی‌های GSM ، DECT و ... به شمار می‌آید.

امروزه سیستم‌هایی که براساس WATM ساخته می‌شوند قادر به ارائه کلیه خدمات ATM در قالب بی‌سیم بوده و علاوه بر آن در مقایسه با دیگر راهکارهای بی‌سیم، مزایایی چون امکان جابجایی گره‌ها، سهولت نصب و راه‌اندازی شبکه و امکان مدیریت دینامیک سطح کیفیت QoS را نیز به همراه دارند. سازگاری با تکنولوژی‌های قدیمی از جمله ویژگی‌های WATM است که استفاده از آن به شما امکان می‌دهد شبکه‌های با سیم و بی‌سیم را با یکدیگر ترکیب کرده بصورت یکپارچه از آنها استفاده نمایید. در واقع موفقیت عملکرد ATM در شبکه‌‌های با سیم باعث شد تا ایده استفاده از ATM در همه جا و در حال حرکت، به حقیقت بپیوندد و WATM بعنوان راهکار مخابراتی نسل بعد در ارتباطات صوتی، تصویری و داده‌‌ای با تضمین کیفیت دینامیک کاربردی شود.

اینترنت SkyFiber (اسکای فایبر)

اسکای فایبر راهکاری است منطبق بر استانداردهای Wireless ATM که می‌تواند به‌عنوان جایگزین خطوط پرسرعت مبتنی بر کابل در برقراری ارتباطات پرسرعت استفاده شود. این راهکار ارتباطی به شما امکان می‌دهد تا با انعطاف‌پذیری بسیار زیاد حتی بدون نیاز به داشتن دید مستقیم، گره‌های شبکه را در کمترین زمان ممکن به‌صورت بی‌سیم به یکدیگر متصل نمایید.

کارایی زیاد، هزینه‌های اجرایی پایین و دیگر خصوصیات ممتاز این تکنولوژی باعث شده است تا استفاده از آن محدود به سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ نباشد. بطوریکه با توجه به عدم حساسیت آن به شرایط جغرافیایی، امروزه از این تکنولوژی برای ارائه خدمات ارتباطی در شهر و روستا و ...... نیز استفاده می‌شود. این تکنولوژی پس از سال‌ها تجربه در انتقال اطلاعات بصورت بی‌سیم برای رسیدن به اهدافی کاملآ مشخص طراحی و ساخته شده است که در زیر به بررسی ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

نمونه‌های کاربردی استفاده از سرویس‌های SkyFiber

مطابق با نیازهای شما

صنعت یا تجارت سازمان شما هر چه باشد SkyFiber می‌تواند مشکلات ارتباطی شما با اینترنت و یا دیگر دفاتر و شعب مربوطه در سطح تهران را رفع نماید، چرا که:

 1. SkyFiber نسبت به خدماتی که برای شما فراهم می‌نماید، یک راهکار کاملاً اقتصادی است.
 2. SkyFiber در دسترس بودن و کیفیت سرویس مورد نظر شما را در ۹۹.۹۹ درصد اوقات تضمین می‌نماید.
 3. این امکان برای شما فراهم شده است تا بتوانید به تدریج پهنای باند ارتباطی خود را افزایش داده و با توجیه کامل اقتصادی از مزایای دسترسی پرسرعت به اینترنت یا شبکه شهری خود بهره‌مند شوید.
 4. کارشناسان فنی ما به محض در خواست شما، نسبت به بررسی و تحلیل لینک ارتباطی مورد نظر شما اقدام خواهند کرد.
 5. پس از توافق و مشخص شدن نوع خدمات، سرویس شما در عرض چند ساعت راه‌اندازی خواهد شد.

نگاهی به ویژگی‌های SkyFiber
 1. گروه شرکت های داتک با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات پرسرعت ماهواره‌ای و بی‌سیم، شبکه شهری SkyFiber را بگونه ای طراحی و اجرا کرده است که مطابق با استانداردهای جهانی و با ویژگی‌های منحصربه فرد، آماده ارائه خدمات به کاربران باشد.

 2. تکنولوژی قابل اطمینان: استفاده از تکنولوژی ATM بصورت بی‌سیم در SkyFiber به‌عنوان یکی از مهمترین عوامل پیشرفت ارتباطات در قرن بیست و یکم است که به تنهایی می‌تواند عاملی برای انتخاب و اطمینان به عملکرد عالی این راهکار ارتباطی محسوب شود.

 3. قابلیت اطمینان بالا: backbone شبکه بی‌سیم SkyFiber با استفاده از خطوط انتقال مایکروویو در فرکانس‌های 28GHz و23GHz (فرکانس‌های دارای مجوز) پشتیبان مطمئنی برای ارائه خدمات ارتباطی بی‌سیم در سطح شهر تهران فراهم آورده است.

 4. امنیت تضمین شده: استفاده از VPN در لایه شماره سه و VLAN در لایه شماره دو شبکه، تضمین می‌نماید که فریم‌های اطلاعاتی به محض ورود به شبکه SkyFiber به بسته‌های غیر قابل نفوذ تبدیل شده و عملاً امکان دسترسی به محتوای آنها برای هیچکس بجز گیرنده امکان‌پذیر نخواهد بود.

 5. پهنای باند کاملاً اختصاصی: پهنای باندی که برای هر مشترک SkyFiber در نظر گرفته شده است، بصورت کاملاً اختصاصی محاسبه و تخصیص داده می‌شود و مشترک می‌تواند در تمام ساعات شبانه‌روز از حداکثر آن استفاده نماید.

 6. ظرفیت بالا: خدمات SkyFiber در حال حاضر برای هر لینک ارتباطی از سرعت 10Mbps تا 64Kbps ارائه می‌شود. لذا مشترک می‌تواند بدون نگرانی از محدودیت‌های آینده برای ارتقاء سرویس، با توجه به برنامه‌های گسترش فعالیت‌های خود و مسائل اقتصادی از این خدمات استفاده نماید.

 7. سازگار با شبکه موجود شما: شما می‌توانید شبکه موجود خود را به سادگی نصب یک دستگاه plug-and-play به اینترنت یا شبکه دیگری در آن‌سوی شهر متصل نمایید. SkyFiber به شما امکان می‌دهد تا بدون داشتن نگرانی از اینکه شبکه کنونی شما با چه تکنولوژی کار می‌کند، ارتباط آنرا با اینترنت یا شبکه‌های دیگر برقرار نمایید. در واقع اگر به موضوع ساده نگاه کنیم SkyFiber به شما امکان را می‌دهد تا در مدت چند ساعت بصورت مجازی با یک کابل Ethernet (یا یک خط E1 ) از یک ساختمان به ساختمان دیگری در شهر برقرار نمایید.

 8. کاهش هزینه راه‌اندازی: گروه شرکت‌های داتک با سرمایه‌گذاری بر روی بستر مخابراتی بی‌سیم SkyFiber در سطح شهر تهران، قسمت اعظم هزینه برقراری ارتباطات نقطه به نقطه (P2P) یا نقطه به چند نقطه ( P2M ) را برای شما انجام داده است. بنابراین کافی است که شما هزینه برقراری ارتباط محلی به این شبکه را متقبل شوید.