روش ساخت ارتباط PPPoE در سیستم عامل Windows XP

برای راه‌اندازی سرویس ADSL سمت مشتری، در کلیه سیستم عامل‌ها و دستگاه‌ها نیاز به ارتباط از نوع PPPoE می‌باشد که در زیر به تشریح راه‌اندازی این ارتباط در سیستم‌عامل‌های مختلف می‌پردازیم.

Windows XP
 1. در صفحه اصلی ویندوز بر روی منوی Start کلیک کرده و فهرست All Programs را انتخاب نمایید.
 2. حال بر روی انتخاب Accessories رفته و از مجموعه Communications قسمت New Connection Wizard را انتخاب نمایید.
 3. در پنجره جدید New Connection Wizard دکمه Next را انتخاب کرده به مرحله بعد بروید.
 4. در پاسخ به سئوال What do you want to do گزینه اول یعنی Connect to the Internet را انتخاب نمایید.
 5. در این مرحله از شما پرسیده می‌شود با چه روشی می‌خواهید به اینترنت متصل شوید. که در پاسخ شما Set up my connection manually را انتخاب می‌کنید.
 6. پس از زدن مجدد کلید Next از شما نوع ارتباط با اینترنت پرسیده می‌شود که انتخاب ... Connect using broadband را انتخاب می‌کنید.
 7. برای ارتباط ایجاد شده یک نام انتخاب کنید. مثلاً datak.
 8. سپس نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت‌های مربوطه وارد کنید.
 9. در مرحله بعد انتخاب می‌کنید که آیا تنها کاربر شما از این ارتباط استفاده کند و یا تمام کاربران کامپیوتر، همچنین اگر مایل هستید که این ارتباط بعنوان پیش فرض برقراری ارتباط با اینترنت باشد، Check box دوم را نیز انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید.
 10. اگر مایل به داشتن یک میانبر یا Shortcut در صفحه Desktop خود هستید، درصفحه آخر این انتخاب را فعال کنید و دکمه Finish را کلیک نمایید.
 11. برای اتصال به اینترنت و استفاده از سرویس خود کافی است، بر روی Shortcut ارتباط PPPoE از روی Desktop ویا از منوی Network در Control Panel کلیک نمایید و سپس کلید Connect را فشار دهید.
 12. توجه داشته باشید که اگر نام کاربری و رمز عبور را درست وارد نکرده باشید ارتباط برقرار نخواهد شد و لازم است تا اطلاعات درست را مجدداً وارد فرم ارتباط نمایید.
 13. درصورتیکه تمایل دارید نام کاربری و رمز عبور شما در کامپیوتر ذخیره شود، می‌توانید بر روی Check box ذخیره Username و Password کلیک نموده آنرا انتخاب کنید. شما این اختیار را دارید که اطلاعات فوق را برای خود یا برای همه کاربران کامپیوتر ذخیره کنید. برای اینکار Radio button مربوطه را انتخاب کنید.

مراحل ساخت ارتباط از طریق محیط گرافیکی


۱

۲

۳

۴

۵

۶

۷

۸

۹

۱۰

۱۱