Responsive image

سرویس وایرلس حجمی AirDSL

یکی دیگر از خدمات شرکت داتک در زمینه انتقال داده ها برای ارائه خدمات ارتباطی و اینترنتی ، سرویس وایرلس حجمی می باشد .در این سرویس برای برقراری ارتباط بین نزدیکترین دکل شرکت با رادیو ی سمت مشترک از امواج رادیوئی حدود 5.8 گیگا هرتز استفاده میشود ،ارتفاع ساختمان مشترک و عدم وجود مانع در مسیر دید رادیوها از الزامات این نوع سرویس می باشد. در محل مشترک توزیع اینترنت میتواند به صورت کابل یا بیسیم در شبکه مشترک انجام گیرد.بر خلاف سرویسهای وایمکس در سرویس وایرلس حجمی از رادیو و آنتن ثابت استفاده میشود.
این سرویس همانند سرویس پهنای باند اختصاصی (dedicated) بوده با این تفاوت که میزان حجم مصرفی نامحدود نمی باشد و بسته به میزان مصرف توسط مشترک تعیین میگردد.
پهنای باند در سرویس وایرلس حجمی نشان دهنده عرض کانال ارتباطی شرکت با مشترک است که هر چقدر عرض کانال یا پهنای باند بیشتر باشد سرعت بیشتر خواهد بود.
شرکت داتک سعی بر آن دارد تمام صاحبان شرکت‌ها و سازمانها که به سرعت بالای اینترنت نیاز دارند را از طریق پهنای باند اختصاصی و یا سرویس وایرلس حجمی تأمین کند.

مراحل ارائه سرویس وایرلس حجمی :

همانند سرویس پهنای باند اختصاصی می باشد به این صورت که بعد از درخواست سرویس از طرف مشترک ، کارشناسان فنی شرکت داتک جهت امکان سنجی در محل حاضر شده و در صورت مثبت بودن نتیجه امکان سنجی با توجه به نوع سرویس درخواستی مشترک و فاصله از نزدیکترین دکل شرکت داتک ،نوع تجهیزات مورد نیاز را اعلام می کنند . بعد از مشخص شدن نوع تجهیزات قیمت تمام شده سرویس به مشترک اعلام میگردد . سپس بالای ساختمان مربوط به مشترک یک رادیو و یک آنتن جهت تقویت امواج قرارداده می شود و از یکی از نزدیکترین سایتهای شرکت داتک که به ساختمان مشترک دید مستقیم دارد ارتباط رادیویی برقرارمیشود.پس از تسویه حساب با مشترک فعالسازی سرویس انجام گرفته و اینترنت مشترک برقرار می گردد.
سرویس اینترنت وایرلس حجمی میتواند به صورت یک سرویس متقارن تعریف گردد که سرعت ارسال و دریافت داده ها ( download ، upload) در آن یکی باشد یا اینکه به صورت نامتقارن تعریف گردد. این سرویس نیازی به خط تلفن و استفاده از بستر مخابرات ندارد .

استفاده از سرویس وایرلس حجمی در موارد زیر پیشنهاد می گردد:

مزایای استفاده از سرویس وایرلس حجمی:

معایب استفاده از سرویس وایرلس حجمی :

نکات قوت داتک در ارائه سرویس وایرلس حجمی: