Responsive image

سرویس ویژه برج‌ها و مجتمع‌ها:

شرکت داتک جهت تکمیل سبد محصولات و گسترش سطح خدمات خود از سال ۱۳۸۴ تصمیم به ارائه سرویس های ویژه جهت ساکنین برجها و مجتمع های بزرگ اداری،تجاری و مسکونی گرفته است .
وجود این خدمات باعث میشود ساکنین برجها بدون صرف زمان جهت رانژه شدن خط تلفن از سوی شرکت مخابرات بتوانند از اینترنت مرکزی برج با کیفیت عالی استفاده کنند.
فیبر یا pcm بودن خط تلفن در برج ها و مجتمعها مانع از ارائه این نوع سرویس نشده و تمامی ساکنین می توانند تنها با داشتن دو رشته سیم مسی که از جعبه تلفن ساختمان تا واحد آنها کشیده شده باشد (حتی بدون نیاز به خط تلفن) از خدمات اینترنت در آن مجموعه استفاده کنند .
همچنین با توجه به تجهیزات ویژه به کار رفته در انتقال و راه اندازی اینترنت در این اماکن مشترکین سرعتهای حدود ۲۰ مگ را می توانند تجربه کنند. که برای مصارف خانگی یا اداری سرعت بسیار خوبی می باشد.
لازم به توضیح است که در صورت درخواست سرعت بالاتر توسط ساکنین، کارتهایی تحت عنوان VDSL به تجهیزات مذکور اضافه میگردد که میتواند امکان استفاده از اینترنت متقارن تا سرعت 70 مگابیت بر ثانیه را برای هر کاربر تضمین نماید.
از مزایای دیگر سرویس این می باشد که با توجه به مستقل بودن این سرویس از بستر مخابراتی محدودیت فضای مخابراتی جهت ارائه سرویس و یا کمبود پورت در مراکز مخابراتی هیچ تاثیری بر ارائه سرویس برجها ندارد.

مراحل ارائه سرویس ویژه برجها و مجتمع ها :

بعد از مذاکره و توافق بین مدیریت برجها و شرکت داتک در ابتدای کار جهت اطمینان از امکان ارائه سرویس در برج مذکور فرایند امکان سنجی انجام میگیرد و بعد از تایید کارشناس فنی درخصوص امکان برقراری ارتباط رادیویی با برج مورد نظر روال کار انجام شده و قرارداد منعقد می گردد.
در مرحله بعد تجهیزات مورد نیاز در محل برج نصب شده و از طریق رادیو به نزدیکترین پاپ سایت شرکت ارتباط برقرار میگردد. بعد از برقراری ارتباط بین شرکت و برج در محل برج خطوط تلفن (در صورت نداشتن خط تلفن زوج سیم مسی) رانژه شده و ساکنین می توانند از سرویس اینترنت استفاده کنند.
شرکت داتک سرویسهای ویژه برج را در قالب ADSL و VDSLارائه می دهد.که به پشتوانه آن ساکنین از سرعتهای بالا یی می توانند استفاده کنند.
شرکت داتک برای مجتمع هایی که تعداد بیش از ۲۰ واحد تمایل استفاده از اینترنت ویژه برج را داشته باشند تجهیزات را به صورت امانی ارائه میدهد.

مزایای استفاده از سرویس ویژه برجها و مجتمع ها:

نکات قوت داتک در ارائه سرویس ویژه برجها و مجتمع ها: